Spektakle dla przedszkoli i klas 1-3

Alicja w krainie Czarów

Udało się Wam już spotkać Białego Królika a może poznaliście już straszną Królową Kier? Och to, będzie dla Was piękny sen… Spotkacie się z postaciami takimi jak Alicja, Kapelusznik czy Zając Marcowy i razem z nimi odkryjcie różne tajemnice. Spektakl jest pełen absurdu, snów i niewiarygodnych przygód. Jak powiedziała Alicja: „To niemożliwe”. Ale dla nas wszystko jest możliwe! Przekonacie się sami, jak granica między jawą a snem zaciera się w niezwykłej Krainie Czarów.

Teatr cieni Baśni Andersena

Inna odsłona ponadczasowych baśni, których piękno oczarowuje kolejne pokolenia. Trzy opowieści w artystycznej oprawie, mające moc rozwijania wyobraźni, empatii i wrażliwości. Kolorowe cienie znanych postaci, takich jak Mała Syrenka, Calineczka i Brzydkie Kaczątko połączyliśmy z grą aktorską i hipnotyzującym głosem lektora. Na scenie pojawia się też postać Hansa Christiana Andersena, by przybliżyć dzieciom nie tylko baśnie, ale także swoją historię.

Opowieść Mikołaja o Dziewczynce z Zapałkami

Ta piękna baśń, w naszej konwencji może oczarować każdego widza, bez względu na wiek. Choć to wzruszająca opowieść, to dostarcza wiele emocji, które nie pozwolą obojętnie przejść obok historii Zosi. Spektakl uwrażliwia dużych, czy małych na dobro drugiego człowieka. Poczujecie klimat zimy bez względu na panującą aurę na zewnątrz. Całość jest połączona wizytą Mikołaja, który wraz z innymi postaciami nadaje nieco innego wymiaru tej historii.

Spektakle dla klas 4-8

Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi

Historia trójki przyjaciół z warszawskiego gimnazjum na tropie gangu, to przedstawienie na podstawie książki Rafała Kosika nieco nawiązujące do bogatego świata opisanego w lekturze. W trakcie spektaklu próbujemy wciągnąć widzów w rozwikłanie zagadki, efekty specjalne mają przenieść Was w świat wyobraźni i młodzieńczej przygody, muzyka wzmacnia atmosferę tajemnicy i napięcia. Dacie się wciągnąć? Jakie zagrożenia niesie sztuczna inteligencja dziś, do takich refleksji Was zapraszamy.

Opowieść Wigilijna

Dość wierna oryginalnej historii Charlesa Dickensa z wizualnym i emocjonalnym bogactwem teatru. W centrum tej opowieści znajduje się Scrooge, skąpy staruszek, którego serce jest zastygnięte przez lata chciwości i samolubstwa. Jednak w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedzają go trzy duchy, a każdy z nich ma swoją rolę do spełnienia.Ta podróż przez czas i przestrzeń skieruje losy Scrooge’a na zupełnie nowy kurs, prowadząc go ku odrodzeniu i prawdziwej radości.